

| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.75 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | Adjustable |
| Output Type | Adjustable |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 200 kHz |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 127
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54451
Ext.Price$0.54451
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54451 | $0.54451 |
| 10 | $0.44131 | $4.41310 |
| 25 | $0.40521 | $10.13025 |
| 50 | $0.37206 | $18.60300 |
| 100 | $0.34163 | $34.16300 |
| 300 | $0.30575 | $91.72500 |
| 500 | $0.27364 | $136.82000 |
| 1000 | $0.25695 | $256.95000 |
